Tonini, Erzilo

Jeho Eminence kardinál Tonini Erzilo (ital. Ersilio Tonini), (b. 20 července 1914, Chentovera, Itálie). Italský kardinál. Bishop Macerata a Tolentino a apoštolský administrátor sedisvakance Chinoli, Recanati a Trey od 28. 04. 1969 do 22. listopadu 1975. arcibiskup Ravenna od 22. listopadu 1975 do 27. října 1990. Biskup Worms od 22. listopadu 1975 do 20. září 1986. apoštolským administrátorem Rimini v roce 1988 - 1989. Kardinál-kněz s názvem SS kostela. Redentore průjezdní Melania od 26. listopadu 1994

encyklopedii katolíka. EdwART. 2011.